w ,

W zimie przygotuj się na lato: czyli dlaczego druga połowa zimy to dobry moment na depilację laserową

depilacja laserowa

Zima to nie tylko czas na ciepłe swetry i gorącą czekoladę. To również dobry moment, aby pomyśleć o gładkiej skórze w lecie i rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej. Druga połowa zimy to – z kilku kluczowych powodów – doskonały moment na to, aby właśnie na te zabiegi umówić się w klinice urody.

Dlaczego akurat zimą? Odpowiadają za to dwa podstawowe czynniki – słońce oraz czas. Słońce, ponieważ po depilacji laserowej należy go unikać. Oczywiście nie chodzi o całkowite unikanie słońca, ale o to, aby na działanie promieni UV nie wystawiać zanadto wydepilowanych części ciała. Znacznie łatwiej zadbać o to jesienią lub właśnie zimą. Dni są wtedy krótsze, spędzamy zdecydowanie mniej czasu na zewnątrz, a wychodząc i tak zakrywamy praktycznie całe ciało.

Dodatkowo koniecznie należy pamiętać o tym, że jednym z przeciwwskazań do wykonywania zabiegów depilacji laserowej jest świeża opalenizna. Również dlatego zima jest doskonałą porą roku, aby skierować swe kroki do kliniki urody.

Przy okazji warto jeszcze wspomnieć o tym, że do przeciwwskazań zaliczają się również między innymi: ciąża, przerwana ciągłość naskórka, niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne czy aktywna opryszczka. Jest więcej powodów (np. stosowanie konkretnych leków), dla których depilacja laserowa może nam zostać odradzona, ale najlepiej udać się po prostu do kliniki urody gdzie specjaliści przeprowadzą z nami wywiad, żeby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania epilacji. Z kolei jeśli w wybranej przez nas klinice urody nikt takiego wywiadu nie przeprowadzi, warto zastanowić się czy na pewno właśnie w tym miejscu będziemy chcieli wykonać zabieg.

Kwestia wpływu słońca została już wyjaśniona, pora więc przejść do czynnika numer dwa, którym jest czas. Najczęściej z depilacji laserowej chcemy skorzystać, po to, aby czuć się komfortowo wiosną i latem. Często chcemy być gotowe na wakacyjny urlop na plaży, nad jeziorem czy przy basenie.

Laserowa depilacja nie jest jednak jednorazowym zabiegiem. To proces, który wymaga serii sesji rozłożonych w czasie, zwykle od 4 do 6, w zależności od indywidualnych uwarunkowań. Żeby osiągnąć pożądane efekty trzeba więc zarezerwować kilka miesięcy swojego czasu. Dlatego właśnie teraz, podczas zimy, warto wybrać się do kliniki urody, przedstawić swoje oczekiwania i wspólnie z kosmetologami ustalić wszystkie szczegóły. Dzięki temu na pewno uda się zdążyć na czas i być gotową na lato.

Treść artykułu została opracowana w ramach współpracy z warszawską kliniką urody – Beauty Duty.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

Fotografia - zawód czy hobby?

Fotografia – zawód czy hobby?

mandat podczas przeprowadzki

6 rzeczy, za które może grozić mandat podczas przeprowadzki