w

Akcesoria do włosów – które wybrać?

Akcesoria do włosów - które wybrać?

Obecnie znaleźć możemy bardzo szeroki wachlarz przeróżnych akcesoriów do włosów. Dostępne są przeróżne ich rodzaje, modele, wzory i kolory. W poniższym artykule opowiemy o tych najpopularniejszych.

Gumka do włosów

Stephen Perry był brytyjskim wynalazcą i właścicielem londyńskiego przedsiębiorstwa zajmującego się wulkanizacją gumy, który w 1845 roku wynalazł gumkę recepturkę. Była ona swoistym prekursorem gumki do włosów. Dlaczego? Pierwotnie służyła ona bowiem nie tylko do spinania luźnych papierów, ale również do związywania włosów, co znacznie ułatwiało kobietom wykonywania domowych obowiązków.

Wyróżniamy kilka rodzajów gumek do włosów. Najważniejsze to:

 • Cienkie gumki do włosów, które zwiążą je na dłużej i precyzyjniej;
 • Gumki ,,frotki” są większe, przez co nie złapią włosów tak dobrze, mają jednak dużo różnych wzorów i są wygodniejsze w noszeniu;
 • Włochatki, jak wskazuje nazwa są „włochate”, a przy tym miękka i bardzo przyjemne w dotyku,
 • Gumka apaszka to gumka z przyszytą apaszką.

W dobrym sklepie z akcesoriami do włosów znajdziesz gumki do włosów w przeróżnych wzorach i kolorach takich jak:

 • Stonowane – pasujące do wszystkiego np. czarny, beżowy, biały,
 • Pastelowe – świetna jako dodatek, dodając koloru,
 • Wzór panterki – idealna dla ich fanów,
 • Gumka z perełkami – stylowe uzupełnienie bardziej eleganckich kreacji.

Spinki i klamry do włosów

Skąd wzięły się popularne spinki do włosów? Na początku wynaleziono klips, który miał ułatwić upinanie fryzury. Gdy rozwiązanie to nie spełniało oczekiwań, Ernest Godward pochwalił się swoim wynalazkiem, jakim była spinka do włosów z prawdziwego zdarzenia. A miało to miejsce w 1901 roku.

Teraz spinek używa się raczej do przypięcia odstających włosów, ale jeśli już je wybieramy stawiamy na kolorowe i wzorzyste modele, aby dodać sobie przy okazji nieco szaleństwa.

Coraz modniejsze stają się również klamry do włosów. Może ona z powodzeniem odświeżyć Twoją fryzurę. W kolorach neutralnych takich jak czarny lub beżowy będzie pasować do każdej stylizacji!

Opaska do włosów

Już w starożytnej Grecji, kobiety z włosami uczesanymi w kok używały opasek wyłożonymi kamieniami szlachetnymi. W średniowieczu zaś jedwabne opaski nosiły wszystkie przedstawicielki różnych klas społecznych. Pozycję danej osoby można było rozróżnić na podstawie ilości i jakości znajdujących się w niej ozdób.

Jak dobrać i nosić opaskę?

Najlepszym wyborem, która będzie pasować większości to gładka, monochromatyczna, grubsza oraz powleczona materiałem opaska. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie opcje, należy jednak wtedy uwzględnić takie czynniki jak np. kolor włosów, kolor garderoby czy makijaż.

Podsumowanie

Przy doborze spinki, klamry, opaski do włosów bądź gumki warto odwiedzić dobry sklep z akcesoriami do włosów. Znajdziesz tam wiele modeli i na pewno któryś z nic sprosta Twoim oczekiwaniom! Dobór odpowiednich ozdób pozwoli poczuć się piękniej i odważniej!

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Balony lateksowe – kreuj wyjątkowe chwile i promuj markę

  Balony lateksowe – kreuj wyjątkowe chwile i promuj markę

  Przechowywanie mebli w magazynach do wynajęcia

  Przechowywanie mebli w magazynach do wynajęcia