w

Dla kogo karta pamięci z czytnikiem?

Dla kogo karta pamięci z czytnikiem?

Współcześnie nagrywanie filmów lub tworzenie niezależnych zdjęć stało się jeszcze wtórne dzięki wysokiej jakości obiektywom w ramionach czy kamerach sportowych. Duża ilość plików, często wymagana jest pamięć w telefonie. W takiej sytuacji sprawdziło się karta pamięci z czytnikiem Dla kogo takie rozwiązanie będzie najlepszym rozwiązaniem?

Karta pamięci z czytnikiem – nie tylko dla profesjonalnych

Nowoczesne smartfony, zaawansowane aplikacje do udostępniania zdjęć, wiele osób dostępnych do wykorzystania z dostępem do programów na laptopie lub komputerze. Pojawia się problem bardzo rozszerzonego wyjścia przez kabel USB. Rozwiązaniem jest karta pamięci i czytnik kart pamięci. Laptopy nie są dostępne w przypadku specjalnego wyjścia na karty microSD, dlatego jest wymagane użycie czytnika. Dalsze konsekwencje wystąpiły adaptery, które przypominały karty SD. Jednak i one odchodzą powoli do lamusa, ponieważ nie każdy laptop ma obecnie dostęp do takiej pamięci. Nowoczesne czytniki wpinane są do gniazda USB, dzięki czemu można je podłączyć pojedynczo do laptopa, komputera, jak i telewizora. Urządzenie to jest obsługiwane przez fotografię, czy tylko dostęp do zdjęć z podróży, które są dostępne na większym ekranie, karta pamięci z czytnikiem będzie strzałem w dziesiątkę.

Karta pamięci z czytnikiem – co to znaczy mieć parametry?

Osoby, które przesyłają dużo zdjęć i plików, są przede wszystkim ostrzegane na temat transferu plików, udostępnianych przez kartę pamięci z czytnikiem . W czasach zwykłych spotykają się karty pamięci Class10, czyli z szybkością minimalnego zapisu 10 MB/s. posiada jeden dodatkowy standard, np. U1 (10 MB/s) i U3 (30 MB/s), a także klasę przeznaczoną do transmisji filmów, czyli V. Ta ostatnia może mieć wartość minimalną 6, 10, 30, 60 oraz 90. Najwyższa z nich oznacza minimum zapisu 90 MB/s. Przykładem może być karta pamięci 512 GB z czytnikiem PRO Plus 2023 Samsung z odczytem i zapisem Class10, U30 oraz dodatkową szybkością V30, wykorzystywaną do zapisywania filmów 4K. Warto zwrócić uwagę także na magistralę przesyłania danych UHS-1, która oznacza, że ​​jej maksymalna prędkość wynosi 104 MB/s.

Jeśli oprócz tych plików, które dotyczą gier i aplikacji, zwróć uwagę na oznaczenia A1 i A2. Informują o jednym z zasad operacji zapisu i odczytu w ciągu jednej sekundy (IOPS). Klasa A1 oferująca 500 IOPS zapisu i 1500 IOPS odczytu, a klasa A2 aż 2000 IOPS zapisu i 4000 IOPS odczytu.

Karta pamięci 512 GB z czytnikiem PRO Plus 2023 Samsung posiada jeszcze jeden parametr – udostępniany przez dane zewnętrzne, takie jak woda czy temperatura, a także promienie radiowe, upadki, pole magnetyczne lub urządzenie mechaniczne*. Dzięki temu może być nawet w ekstremalnych warunkach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* Woda: do 72 godzin w wodzie morskiej. Temperatura: robocza od -25 do 85°C, w stanie spoczynku od -40 do 85°C. Promieniowanie promieni: do 100 mGy (skanery lotniskowe). Pole magnetyczne: do 15 000 gausów (rezonans magnetyczny). Upadek: do 5 metrów. Zużycie mechaniczne: do 10 000 włożeń i wyjęć. Te parametry dotyczą kart microSD bez adaptera.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  7 cech dobrej odzieży motocyklowej

  7 cech dobrej odzieży motocyklowej

  Dlaczego warto zainwestować w kino domowe dobrej jakości

  Dlaczego warto zainwestować w kino domowe dobrej jakości