w

Top 10 innowacji, które pokazują przyszłość

Top 10 innowacji, które pokazują przyszłość
Top 10 innowacji, które pokazują przyszłość

Wszyscy wyobrażamy sobie przyszłość pełną szczęścia i komfortu. Patrząc na historię, nietrudno zgadnąć, że przyszłość z pewnością będzie dla ludzi bardziej pocieszająca (nie słuchaj tych filmów sci-fi), choć możliwość potencjalnej katastrofy zawsze będzie istniała. Ale załóżmy, że nasza przyszłość będzie lepsza, a innowacje, które umieściliśmy na tej liście, mogą być w tym pomocne. Przejdźmy więc do listy 10 ostatnich innowacji, które mogą uczynić nasze życie łatwiejszym i lepszym w niedalekiej przyszłości.

Top 10 innowacji, które pokazują przyszłość

Zwinne roboty

Zwinne roboty
Ostatnio naukowcy stworzyli maszyny, które mają zdolność utrzymywania równowagi, chodzenia i biegania po nierównym i nierównym terenie, co czyni je znacznie bardziej przydatnymi w poruszaniu się po środowisku człowieka.

Od dziesięcioleci ludzie czekają na pojawienie się robotów w naszym życiu. Nie ma wątpliwości, że w niedalekiej przyszłości roboty będą naszymi przyjaciółmi, pupilami, pomocnikami, a nawet życiowymi partnerami. Rozwój robotów Agile to krok w tę przyszłość.

Chipy neuromorficzne

Chipy neuromorficzne
Czy wiesz, że nasz mózg jest najbardziej zaawansowaną maszyną przetwarzającą w całym znanym wszechświecie. Ludzki mózg jest w stanie przetwarzać informacje z prędkością błyskawicy bez zużywania dużej ilości energii. Inżynieria neuromorficzna jest próbą naśladowania sposobu, w jaki funkcjonuje nasz mózg, szybko i bardzo wydajnie. Pomogłoby nam to w tworzeniu ultraszybkich i superwydajnych procesorów, których można by używać w smartfonach, komputerach i być może w robotach.

Organiczne baterie rodnikowe

W dzisiejszych czasach smartfony są naszymi największymi przyjaciółmi, z każdym rokiem stają się coraz potężniejsze. Jedyną wadą tych potężnych maszyn elektronicznych jest żywotność baterii, która wydaje się być coraz krótsza, ponieważ w przyszłości się przeprowadzamy.

Aby rozwiązać ten problem, nadchodzi bateria rodników organicznych (ORB). Baterie te są stosunkowo nowym typem baterii opracowanym po raz pierwszy w 2005 roku. Ten typ baterii jest generalnie niedostępny dla konsumentów, jednak ich rozwój zbliża się do praktycznego zastosowania. ORB są potencjalnie bardziej przyjazne dla środowiska niż konwencjonalne baterie na bazie metali, co jest dużym plusem. Używają organicznych polimerów rodnikowych, które są elastycznymi tworzywami sztucznymi, zamiast metali, aby zapewnić energię elektryczną. ORB są uważane za wydajną alternatywę dla obecnych akumulatorów litowo-jonowych.

Pociągi Hyperloop

Pociągi Hyperloop
Pomysł na tego rodzaju pociągi krąży od dziesięcioleci. Ale dopiero Elon Musk postanowił przekuć ten pomysł w rzeczywistość.

Hyperloop to proponowany środek transportu pasażerskiego i towarowego, który napędza pojazd podobny do kapsuły przez rurę prawie próżniową z prędkością linii lotniczej. Strąki stopniowo przyspieszają do prędkości przelotowej za pomocą liniowego silnika elektrycznego i szybują nad torem za pomocą pasywnej lewitacji magnetycznej lub łożysk powietrznych. Rury mogą przebiegać nad ziemią na kolumnach lub pod ziemią, eliminując niebezpieczeństwa związane z przejazdami kolejowymi. Oczekuje się, że system będzie wysoce energooszczędny, cichy i autonomiczny. Mają poruszać się z prędkością ponad 1000 km/h.

Zobacz również: Mózg: czym kieruje i jak pracuje

Telefony bez ramek

Telefony bez ramek
Producenci smartfonów od wielu lat starają się tworzyć telefony bezramkowe. Ale dopiero po premierze Xioami MiMix świat wreszcie ujrzał prawdziwe przyszłe telefony.

Mówi się również, że Samsung pójdzie w ślady Xiaomi i być może stworzy swój kolejny smartfon z serii Galaxy S bez ramek, z około 95 procentami stosunku ekranu do obudowy, pozostałe 5 procent jest niezbędne dla przedniego aparatu. Ta innowacja z pewnością ma świetlaną przyszłość i wydaje się, że nasze smartfony zmierzają w przyszłość, w której cały czas będzie cały wyświetlacz, zapewniając jeszcze bardziej wciągające wrażenia.

Rolnictwo pionowe

Rolnictwo pionowe
Oczekuje się, że do roku 2050 populacja ludzka osiągnie 9 miliardów, a około 80 procent ludzi będzie mieszkać w miastach. Przeludnienie z pewnością zniszczy tę planetę na wiele sposobów, chyba że wymyślimy sposób na uratowanie tej planety.

Ale jedną rzeczą, której każda osoba potrzebuje do życia (poza tlenem i wodą), jest jedzenie. Aby uprawiać żywność, potrzebujemy ziemi i możemy nie chcieć wyrządzać większych szkód matce ziemi przez wycinanie lasów. Zapewnienie przyzwoitej jakości żywności 9 miliardom ludzi to duże wyzwanie. Ale ten problem można rozwiązać dzięki tej innowacji.

Rolnictwo wertykalne to praktyka produkcji żywności w pionowo ułożonych warstwach, na przykład w wieżowcu, używanym magazynie lub kontenerze transportowym. Nowoczesne idee rolnictwa pionowego wykorzystują techniki uprawy w pomieszczeniach i technologię rolnictwa w kontrolowanym środowisku (CEA), w której można kontrolować wszystkie czynniki środowiskowe. Rolnictwo wertykalne zajmie mniej miejsca i może wyprodukować około 1000 razy więcej żywności na tej samej powierzchni.

Zestawy słuchawkowe do rzeczywistości wirtualnej

Zestawy słuchawkowe Oculus rift do wirtualnej rzeczywistości
Chociaż idea rzeczywistości wirtualnej nie jest nowa, rok 2016 jest rokiem, w którym rzeczywistość wirtualna nabrała tempa w rozwoju. Na razie skupia się głównie na graczach, co nie jest złe, VR najlepiej nadaje się do grania. Podobnie jak większość wpisów na tej liście, ten również wymaga wielu ulepszeń i rozwiązania kilku problemów, aby w końcu mógł być używany przez dużą liczbę ludzi na całym świecie. Ale ta technologia z pewnością ma świetlaną przyszłość, tak jasną, że może powodować problemy dla twoich oczu.

Nowoczesne domy

Luksusowe domy Wyprodukowane domy
Rok 2007 był rokiem, w którym liczba ludności mieszkającej w miastach przewyższyła liczbę ludności zamieszkującej obszary wiejskie. Więcej ludzi mieszkających w miastach, to więcej przestrzeni do życia, stąd wyższe realne ceny, które mogą zmiażdżyć kręgosłup studentom przenoszącym się do miast na studia.

Wyprodukowane obudowy starają się rozwiązać dokładnie ten problem. Są one produkowane w fabryce w ilościach hurtowych, a następnie instalowane na miejscu. Ponieważ są produkowane w ogromnych ilościach z dokładnie takim samym wnętrzem i projektem, są łatwe w produkcji i wymagają mniej pieniędzy, co obniża koszty.

Samojezdne samochody

Samojezdne samochody Madhuri Dixit
Samochody autonomiczne to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwana technologia na świecie. Miliony ludzi giną każdego roku w wypadkach, a większość z nich jest spowodowana drzemką i alkoholem. Ale samojezdne samochody wyleczą chorobę zwaną nieostrożnością.

Jednak pomijając całą dobroć, ta technologia jest wciąż w fazie rozwoju i wymaga piekielnie wielu ulepszeń, aby była nieco rewolucyjna. Niedawno podczas testów autonomiczny samochód Google zderzył się z autobusem, aby uniknąć blokowania drogi przez worki z piaskiem. Tak więc ta technologia musi się uczyć i podejmować najlepsze możliwe decyzje w razie potrzeby. Podczas gdy tego rodzaju rzeczy zdarzają się ludziom codziennie, ale hej, zapowiada się lepiej niż ludzie, a nie podobnie.

Druk 3D

10 najnowszych innowacji, które mają świetlaną przyszłość

 

Druk 3D to przełomowa technologia, która wydaje się mieć nieograniczony potencjał. Obecnie lekarze używają go do tworzenia replik narządów wewnętrznych pacjentów, takich jak serce, i ćwiczą operację przed wykonaniem samej operacji, nie pozostawiając miejsca na błędy. Oprócz szpitali ma potencjał, by zrewolucjonizować świat. Wyobraź sobie przyszłość, w której możesz wydrukować dowolny produkt, który stworzysz w Internecie, siedząc w domu.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Top 10 najlepszych ćwiczeń na odchudzanie

  Top 10 najlepszych ćwiczeń na odchudzanie

  Jaki ekspres do kawy kupić w 2023?

  Jaki ekspres do kawy kupić w 2023?