w

7 cech dobrej odzieży motocyklowej

7 cech dobrej odzieży motocyklowej

Odzież motocyklowa ma wpływ na wiele aspektów udanej jazdy jednośladem. Chroni użytkownika, pozwala mu na pełną swobodę w trakcie poruszania się motocyklem, a także daje poczucie pewności siebie i własnego stylu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubrań do jazdy jednośladem? Podpowiadamy!

Poza kaskiem każdy fan jednośladów powinien mieć komplet składający się z odzieży termicznej, spodni, kurtki (albo pełnego kombinezonu), rękawic oraz butów. W gorszą pogodę przyda się dodatkowo warstwa odzieży przeciwdeszczowej, osłona przed wiatrem czy kominiarka.

Ubrania te muszą posiadać określone właściwości, aby spełniać wszystkie zadania na trasie. Na jakie cechy ubrań motocyklowych warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Najważniejsze cechy dobrej odzieży dla motocyklistów – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Poniżej prezentujemy siedem najistotniejszych kwestii dotyczących wyboru ubrań motocyklowych. Pamiętaj, że każdy element odzieży musi być dobrze dobrany do Twojego ciała pod względem rozmiaru. Nawet najlepsza kurtka czy kombinezon nie spełnią swojej roli, jeżeli będą za duże lub za ciasne.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Odzież motocyklowa chroni newralgiczne punkty ciała użytkownika. Zabezpiecza m.in. przed złamaniami czy otarciami. Pozwala osłonić skórę przed bolesnymi ranami. W niektórych sytuacjach odpowiednio dobrana kurtka czy kombinezon mogą uratować życie.

Podczas zakupu zwróć uwagę na liczbę wbudowanych protektorów (ochraniaczy), stabilność ich ułożenia, a także grubość materiału. To ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo.

Komfort termiczny ma ogromne znaczenie

Najlepsze modele, takie jak kurtka Shima czy kombinezon Rebelhorn, posiadają zaawansowane systemy termowentylacji, dzięki czemu nie przegrzejesz się w ciepłe dni i nie wymarzniesz w chłodniejszym okresie.

Wysokiej jakości ubrania dla motocyklistów zabezpieczają też przed opadami atmosferycznymi czy intensywnie wiejącym wiatrem.

Wytrzymałość, czyli ubrania nie tylko na jeden sezon

Komplet ubrań motocyklowych kosztuje kilka tysięcy złotych. To spory wydatek. Nikt nie chce więc co sezon inwestować w nowe spodnie, buty czy kurtkę. Wysokiej jakości odzież dla motocyklisty powinna być odporna na przetarcia, wpływ skrajnej temperatury czy intensywne użytkowanie.

Aby przedłużyć czas eksploatacji ubrań dla fanów jednośladów, staraj się regularnie czyścić odzież i używaj jej zgodnie z wytycznymi producenta.

Postaw na komfort i wygodę

Nie możemy zapomnieć o komforcie w czasie jazdy. Nowoczesne i wygodne ubrania, takie jak spodnie Shima czy kurtka SECA nie ograniczają ruchów motocyklisty, zapewniają prawidłowy przepływ powietrza i nie obciążają użytkownika zbyt dużą masą. Mają też wiele kieszeni, np. do wożenia telefonu, portfela czy kluczy.

Pamiętaj, że wygoda ma niebagatelny wpływ na jazdę i jej bezpieczeństwo. Mało komfortowe ubrania negatywnie wpływają na Twoją koncentrację, co np. obniża czas reakcji na zdarzenia drogowe.

Wszechstronna odzież do różnego zastosowania

Współczesny wybór ubrań na rynku jest tak szeroki, że przy ograniczonym budżecie możesz znaleźć komplet przeznaczony do zróżnicowanego przeznaczenia. Warto poszukać uniwersalnej odzieży nadającej się zarówno do jazdy po mieście, jak i na małe wyprawy turystyczne.

Pamiętaj jednak, że nie skompletujesz jednego zestawu ubrań przeznaczonych do jazdy skuterem i dostosowanych do dalekich, wielotygodniowych wypraw dużymi maszynami turystycznymi. Charakterystyka tras jest w tym przypadku diametralnie różna.

Wygląd też jest ważny

Każdy motocyklista chce dobrze wyglądać. Ubrania produkowane przez najlepsze firmy są nie tylko bezpieczne i wygodne, ale też modne. Krój dopasowany jest do gustów użytkowników, a szeroki wybór kolorów sprawi, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

W kolekcji najlepszych firm pojawiają się ubrania w stylu oldschool i casual (na motocykl typu cruiser), sportowe stroje „z pazurem”, a także klasyczne i szykowne zestawy przeznaczone do motocyklowej turystyki.

Zwróć uwagę na certyfikaty ubrań

Pamiętaj, że producent wysokiej klasy odzieży ma dowody na jakość swoich produktów. Kombinezon Shima, kurtka Rebelhorn, spodnie SECA czy odzież Alpinestars – wszystkie łączy fakt, że posiadają odpowiednie certyfikaty, które zaświadczają o spełnianiu norm jakości i bezpieczeństwa.

Jeżeli wybrany przez Ciebie produkt posiada certyfikat jakości, możesz spokojnie używać go podczas jazdy.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Obuwie męskie i damskie na każdą porę roku

  Obuwie męskie i damskie na każdą porę roku

  Dla kogo karta pamięci z czytnikiem?

  Dla kogo karta pamięci z czytnikiem?