w

Dlaczego warto ubezpieczyć wyposażenie domu i sprzęty RTV i AGD?

Mężczyzna w kuchni zadowolony z możliwości skorzystania z ubezpieczenia sprzętu AGD

Płyta grzewcza, rolety zewnętrzne, mikrofalówka i telewizor – te sprzęty łączy wspólna cecha: wszystkie ułatwiają i umilają domownikom codzienne funkcjonowanie. Każde z nich może jednak ulegać mniejszym lub większym awariom, a także zniszczeniu. Nowe sprzęty zwykle posiadają gwarancję, na podstawie której można je wymienić lub naprawić. Po zakończeniu ustalonego okresu likwidacja usterki jest już jednak płatna. Żadna gwarancja nie chroni także urządzenia domowego użytku przed zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Aby mieć pewność, że w razie awarii otrzymasz niezbędną pomoc, pomyśl o wykupieniu odpowiedniego wariantu ubezpieczenia.

Z tekstu dowiesz się:

 • jakie możliwości daje wykupienie ubezpieczenia AGD, RTV i innych sprzętów,
 • dlaczego warto zdecydować się na ubezpieczenie Home Assistance,
 • jak wygląda realizacja usługi w ramach Home Assistant.

Nie masz wpływu na wszystkie wydarzenia losowe, ale skutków wielu z nich możesz się ubezpieczyć. Wykupienie odpowiedniej polisy pozwoli na zrekompensowanie szkód finansowych lub naprawę uszkodzeń Twojego wyposażenia domu. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat i wybrać ubezpieczenie, z którego będziesz naprawdę zadowolony!

Ubezpieczenie sprzętu AGD, RTV – na co pozwala?

Ubezpieczenie sprzętu RTV i AGD zwykle jest częścią ogólnego ubezpieczenia mienia, które możesz znaleźć w ofercie funkcjonujących na rynku towarzystw. W zależności od tego, jaki wariant polisy wybierzesz, możesz otrzymać odszkodowanie za zniszczenie sprzętów w wyniku pożaru, zalania mieszkania lub innych zdarzeń losowych. Często wybieranym wariantem jest także ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem czy rabunku.

Jednym z godnych uwagi w tym zakresie jest ubezpieczenie ERGO 7, które oferuje ERGO Hestia. Dzięki niemu możesz cieszyć się ochroną na wypadek wszystkich wymienionych powyżej sytuacji, a dodatkowo wykupić dodatkową możliwość ochrony w postaci ubezpieczenia Home Assistance. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat tej usługi!

Home Assistance w ERGO Hestii a awarie sprzętów domowych

Celem Home Assistance jest poprawienie Twojego komfortu życia w sytuacjach związanych z różnego rodzaju awariami czy problemami w domu (np. zgubione klucze, pęknięta rura czy zepsuty laptop).

Wykupienie tej dodatkowej usługi do ubezpieczenia pozwala na interwencyjne skorzystanie z pomocy specjalisty, np. ślusarza, hydraulika czy serwisanta sprzętu RTV. Z takiej usługi można skorzystać do trzech razy w ciągu dwunastu miesięcy.

Home Assistance w ERGO Hestii – jak to działa?

Organizacją pomocy i pokryciem jej kosztów zajmuje się ubezpieczyciel. Wystarczy, że zgłosisz problem, który jest objęty zakresem ochrony. Resztą zajmie się już przedstawiciel towarzystwa oraz odpowiedni fachowiec.

Zastanawiasz się, jak dokładnie przebiega proces zgłaszania i naprawy szkody? W ERGO Hestii schemat realizacji usługi Home Assistance wygląda następująco:

 • w Twoim domu dochodzi do awarii (np. uszkodzenia zamka w drzwiach czy zalania podłogi),
 • kontaktujesz się z Centrum Alarmowym ERGO Hestii,
 • pracownik Centrum Alarmowego organizuje odpowiednią pomoc, pozostając z Tobą w kontakcie,
 • fachowiec przyjeżdża do Ciebie i likwiduje szkodę.

Wiesz już, że ubezpieczenie wyposażenia domu, w tym sprzętów RTV i AGD, jest mądrym finansowym posunięciem, a także kluczowym elementem zapewniającym rodzinie spokój i bezpieczeństwo w życiu codziennym. Postaw na ubezpieczenie majątkowe z Home Assistance, oferowane przez ERGO Hestię, a zyskasz dodatkową warstwę ochrony, która skutecznie wyeliminuje niepotrzebny stres związany z nagłymi awariami ważnych dla Ciebie urządzeń domowych!

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Optimum w Transporcie Chłodniczym

  Optimum w Transporcie Chłodniczym

  Przycinanie drzew owocowych w lutym - zasady. O czym należy wówczas pamiętać?

  Przycinanie drzew owocowych w lutym – zasady. O czym należy wówczas pamiętać?