w

„#Carmina Burana NOW” – światowy poziom, ponadczasowa historia!

Carmina Burana NOW
Na zdj.: Alicja Węgorzewska, Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

„#Carmina Brana Now” to zrealizowana z rozmachem, pełna efektów świetlnych, nowoczesnej technologii i multimediów inscenizacja na motywach klasycznego działa Carla Orffa. Po premierowym, spektakularnym sukcesie w Orlen Arena Płock, tym razem Warszawska Opera Kameralna zachwyciła widzów zgromadzonych w Hali Widowiskowo-Sportowej w Grodzisku Mazowieckim.

Carmina Brana Now
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

– To jest nowa propozycja „Carminy Burany”, chyba najsłynniejszej kantaty na świcie, adresowanej do młodego widza. Szukaliśmy projektu, którym moglibyśmy trafić do młodzieży. Pokazujemy nie tylko światła, hologramy, efekty specjalne (ognie) i mapping, ale stawamy także na przekaz – treść. Podpowiadamy, co jest w życiu ważne, gdzie można się zagubić, jak radzić sobie w obliczu problemów i trudnych wyborów.” – mówiła po spektaklu Alicja Węgorzewska-Whiskerd, śpiewaczka operowa i Dyrektorka Warszawskiej Opery Kameralnej.

Carmina Brana Now
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Współpraca doświadczonych muzyków różnych gatunków muzycznych w połączeniu z innowacyjną inscenizacją trafia do dzisiejszej publiczności zaznajomionej z technologią cyfrową, po raz kolejny udowadniając, że muzyka klasyczna może przekraczać czas i pobudzać współczesną wrażliwość. Na scenie występują zarówno śpiewacy operowi – Joanna Moskowicz, Alicja Węgorzewska, Kacper Szelążek, Tomasz Rak, ulubieńcy młodego pokolenia reprezentujący scenę rozrywkową – Natalia Zastępa, Sara Chmiel, Grzegorz Hyży/Oskar Cyms, WIATR oraz tancerze grupy NEXT Tomasza Barańskiego, których możemy oglądać w show „Taniec z Gwiazdami”. W widowisku możemy zobaczyć również Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej pod batutą Krzysztofa Kusiela-Moroza.

Carmina Brana Now
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Spektakl płynnie łączy kultową i potężną muzykę klasyczną Carla Orffa z elementami współczesnej produkcji, tworząc niezapomniane wrażenia dla miłośników muzyki w każdym wieku. Wielkość oryginalnej kantaty, z jej surowymi i rytmicznymi melodiami, podnosi dynamiczna i nowatorska prezentacja, pełna emocjonalnej głębi. – Kocham mieszać światy muzyczne. Na szczęście trafiłem na panią Alicję Węgorzowską, która też lubi takie eksperymenty. I udało nam się to połączyć. To fajny, pierwszy krok, żeby zainteresować się muzyką klasyczną, żeby pokazać, że ona nie musi być wcale taka poważna, że można się nią bawić, że też niesie emocje i opowiada historie. Udało nam się włożyć tę kantatę w bardzo nowoczesne formy. Do tego Gromee dopisał elektroniczne elementy muzyczne. To jest wszystko sterowane bardzo nowocześnie. Tak się robi teraz w widowiskach na całym świecie. Największe koncerty tak są właśnie robione technologicznie. I my tę technologię tu stosujemy. Po reakcji publiczności w Płocku i Grodzisku Mazowieckim, widać, że widzom się podobało. – powiedział Konrad Smuga, reżyser.

Carmina Brana Now
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

– Wydawało mi się, że wszystko w życiu widziałem. Naprawdę mi się wydawało. Wszyscy mamy dzisiaj to wspaniałe uczucie dumy, że wśród nas są tak zdolni, tak odważni, tak wspaniali ludzie. Bardzo wam gratuluję, bardzo wam dziękuję, to coś niesamowitego. Grodzisk wam tego występu nigdy nie zapomni – powiedział Grzegorz Benedykciński, Burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Carmina Brana Now
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

„#Carmina Burana NOW” zgodnie z zapowiedzią Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika powstała z myślą o dłuższej trasie koncertowej nie tylko po Polsce, ale również po najważniejszych stolicach muzycznych świata.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Filtry do wody

  Filtry do wody – czy trzeba je wymieniać

  Bramy garażowe

  Bramy garażowe do domu jednorodzinnego, jakie rozwiązania są najlepsze?