w

Bramy garażowe do domu jednorodzinnego, jakie rozwiązania są najlepsze?

Bramy garażowe

Bramy garażowe segmentowe i bramy garażowe rolowane to dwa główne rodzaje bram do garażu, które wybierane są do nowoczesnych domów. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, ale które z nich jest lepsze?

Bramy garażowe segmentowe są uznawane za najlepsze rozwiązanie

Segmentowe bramy są uważane za lepsze rozwiązanie, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i wygodne w użyciu. Składają się z horyzontalnych segmentów, które unoszą się do góry, kiedy brama jest otwierana. Oferują też bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i znakomite parametry izolacyjności termicznej. Przypominają bramy stosowane w przemyśle – są równie odporne na intensywne użytkowanie.

Ponadto bramy segmentowe można wyposażyć w systemy bezpieczeństwa i dodatkowe wyposażenie poprawiające ich możliwości – takie jak fotokomórki i zabezpieczenia amperometryczne, które blokują pracę bramy, jeśli na jej drodze pojawia się przeszkoda. Dzięki temu brama garażowa nie uderzy użytkownika.

Napędy elektryczne, które podnoszą wygodę użytkowania bramy segmentowej

Bramy segmentowe można wyposażyć w napęd elektryczny, dzięki czemu będzie ona zamykać się bez użycia naszej siły. Można napęd uruchomić za pomocą pilota radiowego, ale również aplikacji na telefonie czy systemów smart home. Szeroki wybór automatyki pozwala dostosować bramę segmentową do warunków panujących w danym budynku i możliwości architektonicznych. Kiedy bramy rolowane są dobrym rozwiązaniem?

Bramy garażowe segmentowe uważane są za lepsze, co nie znaczy, że bramy rolowane są złe – mogą sprawdzać się w wielu przypadkach. Pozwalają zaoszczędzić miejsca zarówno w garażu, jak i na podjeździe. Czasem stanowią jedyne słuszne rozwiązanie, na przykład w pomieszczeniach z niskim nadprożem. Nie trzeba też martwić się o głębokość pomieszczenia. Mogą mieć w standardzie otwieranie awaryjne i zabezpieczenia przed niekontrolowanym opadnięciem w postaci hamulca inercyjnego.

Zarówno bramy segmentowe, jak i rolowane mogą być łatwo zautomatyzowane, co zapewni większy komfort użytkowania. Automatyczne systemy otwierania bramy są dostępne jako opcje dodatkowe dla obu rodzajów bram.

Artykuł powstał przy współpracy z https://kp-radzymin.pl/

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Carmina Burana NOW

  „#Carmina Burana NOW” – światowy poziom, ponadczasowa historia!

  Okna PVC - Dlaczego warto w nie zainwestować

  Okna PVC – Dlaczego warto w nie zainwestować?