w

5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Mazurach

5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Mazurach

Mazury to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Wbrew pozorom, kraina ta nie składa się z samych jezior i gęstych lasów. Te wyjątkowe tereny skrywają w sobie wiele tajemnic, a ich odkrywanie sprawi Ci ogromną przyjemność. Na Mazurach na co dzień bardzo dużo się dzieje, a życie w tym miejscu jest wygodne i komfortowe. Sprawdź, co jeszcze kryje w sobie ten różnorodny i zaskakujący region!

Na Mazurach zobaczysz potomków dzikich koni

Wiele osób zachwyca się pięknymi, mazurskimi krajobrazami, ale mało kto wie, że w tym regionie można spotkać prawdziwych potomków dzikich koni. Mowa oczywiście o konikach polskich, które są potomkami wymarłych tarpanów.

Rasa ta została odtworzona przez polskich naukowców w latach 20. XX wieku. Koniki znajdują się w Popielnie, gdzie biegają w stanie wolnym na terenie rezerwatu, który zajmuję powierzchnię 1600 ha.

Koniki można podziwiać na lądzie, podczas zwiedzania Stacji Badawczej Polskiej Akademii Nauk w Popielnie lub obserwować z wody. Zwierzęta chętnie podchodzą do ludzi, jednak nie wolno ich karmić. W Popielnie znajduje się też hodowla krów starej rasy polskiej czerwonej oraz ferma bobrów.

Tajemniczy grobowiec na Mazurach

Turyści często latają do odległych krajów, aby zobaczyć wspaniałe budowle, jakimi są piramidy. Tymczasem na Mazurach również można podziwiać tego typu konstrukcję. Wszystko za sprawą grobowca rodziny barona Friedricha von Fahrenheita, który znajduje się w miejscowości Rapa. Jest on wzorowany na egipskich piramidach i mierzy prawie 16 metrów wysokości.

Celem budowy grobowca było stworzenie optymalnych warunków do mumifikacji ciała. Mazurska piramida została zdewastowana podczas I i II wojny światowej, a następnie odnowiona. W grobowcu spoczywają ciała siedmiu członków rodu Fahrenheit. Jest to niezwykłe miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Międzynarodowy Konkurs Krzyku w Gołdapi

Jeśli myślisz, że Mazury nie mogą Cię już niczym zaskoczyć, koniecznie wybierz się na Międzynarodowy Konkurs Krzyku w Gołdapi. To wydarzenie co roku przyciąga rzeszę turystów z kraju i z zagranicy. Aby wziąć udział w konkursie, musisz przez 5 sekund krzyczeć do specjalnej aparatury mierzącej poziom decybeli. Jest to świetna zabawa i doskonała sposobność, aby poznać swoje możliwości i nauczyć się czegoś nowego.

Żubry żyjące na wolności

W Polsce istnieje niewiele miejsc, gdzie można spotkać żubry żyjące na wolności. Te majestatyczne zwierzęta przebywają na terenie Puszczy Boreckiej, gdzie od lat z powodzeniem prowadzony jest Ośrodek Hodowli Żubrów.

Jedną z największych atrakcji jest możliwość oglądania żubrów w ich naturalnym środowisku ze specjalnej platformy widokowej. Turyści mogą obserwować zachowania tych zwierząt i podglądać je w czasie karmienia. Jest to fascynująca przygoda i wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu.

Mazury to idealne miejsce do życia

Mazury to także wprost idealne miejsce do życia. Na terenie województwa warmińsko-mazurskiego znajduje się wiele kameralnych i urokliwych miejsc, w których możesz poczuć się, jak w prawdziwym raju. Koszty życia w tym regionie są stosunkowo niskie, a mieszkania możesz kupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jeśli chcesz mieszkać niedaleko wody i co rano podziwiać budzącą się do życia przyrodę, na pewno zainteresują Cię apartamenty nad jeziorem w Mrągowie. Ta wyjątkowo inwestycja firmy Pratum powstaje w dogodnej lokalizacji.

Na miejscu znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do codziennego funkcjonowania. Nowoczesne osiedle z garażami, placem zabaw, placem rekreacyjnym i przestronnym parkingiem jest położone zaledwie 50 metrów od jeziora Czos. Apartament w wysokim standardzie możesz urządzić dokładnie tak, jak to sobie wymarzyłeś, a świeże, mazurskie powietrze korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Mazury są niesamowite niemal pod każdym względem. Jest to region, który wciąż ma inwestorom i mieszkańcom bardzo wiele do zaoferowania. Życie na Mazurach jest dużo spokojniejsze i bardziej komfortowe niż w zatłoczonym, wielkim mieście. Jeśli szukasz swojego miejsca na ziemi, sprawdź ofertę apartamentów Pratum w Mrągowie.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Ekstraklasa - królowa polskich rozgrywek

  Ekstraklasa – królowa polskich rozgrywek

  Popularne metody do odstraszania ptaków oraz ich zalety

  Popularne metody do odstraszania ptaków oraz ich zalety