w

Jak dobrze dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrze dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Dobór kolczyków do kształtu twarzy to częsty dylemat wielu kobiet. Jedne modele będą podkreślać twarz okrągłą, inne zaś trójkątną. Zastanawiasz się w których kolczykach będziesz wyglądała najlepiej? Przedstawiamy Ci porady i przykłady, które pomogą odpowiedzieć na pytanie jaką biżuterię wybrać do twarzy owalnej, okrągłej, prostokątnej, kwadratowej czy trójkątnej. Sprawdź i przekonaj się w których kolczykach będzie Ci do twarzy!

Wymarzone kolczyki a kształt twarzy

Przy wyborze biżuterii można kierować się wyłącznie estetyką, jednak wybór kolczyków możemy podporządkować również innym kryteriom, takim jak kształt twarzy. Niektóre rodzaje kolczyków są uniwersalne (np. kolczyki typu sztyfty pasują prawie każdemu) i mogą uzupełnić wiele różnych stylizacji, inne ich rodzaje jednak mogą podkreślać bardziej indywidualne cechy kobiecej twarzy. Szukasz innych, dłuższych kolczyków, które Twoim zdaniem bardziej wyrażą Twoją osobowość? Koniecznie sprawdź w naszym poradniku, które z nich pasują do Twojego kształtu twarzy!

Kolczyki do twarzy owalnej

Posiadaczki owalnego kształtu twarzy często nie muszą się zastanawiać który rodzaj kolczyków będzie im pasować – większość modeli sprawdzi się tu dobrze. Ten typ urody charakteryzują harmonijne proporcje poszczególnych elementów twarzy względem siebie oraz stosunkowo wysokie czoło. Do owalnego kształtu pasuje niemal każdy rodzaj kolczyków. Nausznice, kolczyki wiszące czy sztyfty – większość modeli kolczyków tego typu będzie dobrze wyglądać przy tym typie twarzy. Jeżeli podobają Ci się wiszące kolczyki, zdecyduj się na te o średniej długości – wtedy Twoje proporcje twarzy będą najlepiej podkreślone.

Kolczyki do twarzy okrągłej

Twarz okrągła ma często zbliżoną szerokość oraz wysokość. Charakterystyczne jest także niskie czoło i niezbyt zarysowany podbródek. Jeżeli chcesz nieco wysmuklić i wydłużyć twarz, postaw na długie, pionowe kolczyki, które uczynią ją nieco bardziej podłużną. Dobrym wyborem będą też wszelkie kwadratowe i prostokątne ozdoby uszu. Nie zalecamy wyłącznie kolczyków w kształcie okręgów oraz innych zaokrąglonych form.

Kolczyki do twarzy trójkątnej

Twarz trójkątną wyróżnia nieco spiczasty podbródek i wyraźnie szersza linia czoła. Kości policzkowe są zazwyczaj dobrze zarysowane, ale warto dodać objętości dolnej części i zrównoważyć dość szerokie czoło. W tym celu postaw na średniej długości kolczyki, które są zakończone wyrazistym elementem. W przypadku tego kształtu twarzy najlepiej jest unikać długiej, wiszącej biżuterii.

Kolczyki do twarzy kwadratowej

Wyraziste rysy, wydatna żuchwa czy szerokie czoło – tak pokrótce można opisać cechy charakterystyczne twarzy kwadratowej. Jeżeli chcesz nieco złagodzić rysy postaw na klasyczne okrągłe bądź owalne kolczyki. Dobrze będą wyglądać masywne koła, ale również opływowe modele z perłami, które dodadzą twarzy nieco lekkości. W tym przypadku nie sprawdzają się trójkąty, prostokąty i inne ostre krawędzie.

Kolczyki do twarzy prostokątnej

Gdy masz smukłą i pociągłą twarz, a szerokość czoła i kości policzkowych jest zbliżona do szerokości podbródka, prawdopodobnie masz prostokątny kształt twarzy. Podobnie jak w przypadku kwadratowego typu, warto jest tu postawić na kolczyki w kształcie koła oraz wszelkie modele owalne, co pozwoli uzyskać efekt optyczny zaokrąglenia kształtów twarzy. Jeżeli chcesz nieco wyrównać proporcje przy prostokątnym typie twarzy, zrezygnuj z długich, wiszących kolczyków.

Dopasowanie kolczyków do kształtu twarzy pozwala w ciekawy sposób podkreślić nasz wygląd lub zmienić nieco odbiór, w jaki postrzegana może być nasza uroda. Warto wykorzystać informacje dotyczące doboru odpowiednich kolczyków aby mieć pewność, że bez względu na kształt naszej twarzy wybrana biżuteria podkreśli wyłącznie nasze naturalne atuty i piękno.

Partnerem artykułu jest www.marko.pl.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

  Avatar of Redakcja InfowSieci.pl

  Napisane przez Redakcja InfowSieci.pl

  Odkryj fascynujące i intrygujące fakty ze świata internetu na Infowsieci.pl. Przeglądaj szeroki zakres tematów i poszerzaj swoją wiedzę dzięki naszym wciągającym treściom. Nasza przyjazna dla użytkownika platforma oferuje szereg zasobów od wiadomości i rozrywki po zakupy i narzędzia biznesowe.
  Infowsieci.pl to portal gdzie publikujemy tematy związane z biznesem, domem, nowinkami, motoryzacją, nauką, techniką itp.

  Zakopane: Serce góralskiej kultury i tradycji

  Zakopane: Serce góralskiej kultury i tradycji

  Jak prawidłowo przygotować ogród na wiosnę

  Jak prawidłowo przygotować ogród na wiosnę